Gąsior standard

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Gąsiory dachowe wykorzystuje się do każdego rodzaju pokryć dachowych, do których stworzenia niezbędne są kalenice. Gąsior to specjalnie uformowany rodzaj dachówki, dopasowany do pokrycia dachowego. Umieszcza się go na łączeniach połaci dachu, aby osłaniał najbardziej podatne miejsca przed warunkami atmosferycznymi. 

Czy gąsiory dachowe są niezbędne?

Odpowiednio zamontowane pokrycia dachowe mogą służyć na naszych domach przez wiele lat. Ważne jest jednak odpowiednie zabezpieczenie pokrycia, ponieważ jest ono narażone na zniszczenia o każdej porze roku. W czasie ciepłych miesięcy czynniki takie jak wysoka temperatura oraz promienie UV, a w porach zimowych wiatr, śnieg oraz deszcz, skutecznie mogą skrócić żywotność naszego pokrycia. Dlatego ważne jest, aby nie pojawiały się w nim szczeliny. Zastosowanie produktów najwyższej jakości, takich jak gąsiory dostępne w ofercie naszego sklepu, ochronią nas przed przykrymi sytuacjami. 

Dlaczego warto wybrać gąsiory typu standard?

Gąsior standard dzięki baryłkowemu kształtowi pasuje do prawie każdego rodzaju blachodachówek. W zależności od upodobań naszych klientów oferujemy trzy warianty powłok. Wszystkie gąsiory typu standard występują również w różnych wersjach kolorystycznych. Obecnie w naszej ofercie wyróżniamy następujące modele:

  • mat,
  • połysk,
  • HPS 200 Ultra.

 

Wszystkie gąsiory wykonane są z ocynkowanej blachy, która jest odporna na korozję, a dodatkowe powłoki skutecznie chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Parametry techniczne gąsiora standard

Gąsior do blachodachówki mierzy 200 cm, a jego szerokość wynosi 26 cm. Całość wykonana jest ze stali ocynkowanej o wadze lekko ponad trzech kilogramów. Grubość zarówno materiału, jak i powłoki lakierniczej zależy natomiast od wybranego przez państwa modelu. Dla wariantu mat oraz połysk grubość lakieru wynosi 0.025 mm, a dla wersji HPS 200 Ultra 0.200 mm. Natomiast jeżeli chodzi o grubość stali, ta dla modeli matowych oraz połyskujących wynosi 0.5 mm, z kolei blacha w wersji HPS 200 Ultra posiada 0.65 mm.