Wkręty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 11

 1. wspornik łaty gąsiora, gwóźdż kalenicowy
 2. wkręt ciesielski konsrukcyjny torx
 3. wkręt ciesielski łącznik konstrukcji drewnianych torx
 4. wkręt farmerski samowiercący
 5. Wkręt samowiercący do mocowania blach na zakład z podkładka EDPM (zszywka) (250szt)
 6. wkręt podkładowy samowiercący
 7. Wkręt farmerski do podłoża drewnianego z podkładką EDPM 4,8mm x 55mm (200szt.)
 8. nit szczelny
 9. wkręt samowiercący farmerski metal Ral 3011
 10. wkręt samowiercący torx
 11. RAL3005
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 11

Przy budowie domu, naprawie domu, pracach przy dachu lub jego renowacji, ale także przy pracach, które odbywają się we wnętrzu domu, jak na przykład skręcanie mebli jest kilka niezbędnych elementów, bez których po prostu nie da się obyć. W kwestii przytoczonych zabiegów, jako jeden z takich elementów, na pewno do głowy przychodzą wkręty.  

Po co nam wkręty? 

Wkręty są absolutnie niezbędnym elementem przy różnorakich pracach, w których powstaje potrzeba połączenia ze sobą dwóch elementów. Kiedy znajdziemy się w sytuacji, w której użycie wkrętu okaże się niezbędne, warto wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów wkrętów, które różnią się od siebie zarówno budową, jak i przeznaczeniem. 

Jakie istnieją rodzaje wkrętów? 

Wiele przedmiotów dzieli się na kategorie czy rodzaje. W tym aspekcie wyjątkiem nie są wkręty, które również istnieją pod wieloma postaciami. Różne rodzaje różnią się od siebie zastosowaniem oraz wyglądem, aby mogły być jak najbardziej efektywne.

 

W naszym sklepie oferujemy Państwu duży wybór wkrętów, aby każdy klient był zadowolony z możliwości dokonania zakupu produktu, którego pragnął. Właśnie dlatego oferujemy wkręty do podłoża drewnianego, do podłoża metalowego, wkręty ciesielskie, nity oraz wkręty do kalenicy (inaczej zwane wspornikami do łaty kalenicowej).  

Jak zbudowany jest wkręt? 

Znakomita większość wkrętów jest zbudowany w bardzo podobny sposób. Składają się one bowiem z trzonu oraz łebka z nacięciami, które mogą być pojedyncze lub podwójne. Warto zauważyć, że te wkręty z pojedynczymi nacięciami są trudniejsze do wkręcenia, a jednocześnie łatwiejsze do uszkodzenia. Dużo wytrzymalsze są wkręty z sześciokątnym nacięciem lub typu torx, a to ze względu na większą wytrzymałość przy momencie skrętnym. 

 

Przy wyborze wkrętów należy również zwrócić uwagę na dwa, podstawowe wymiary. A są to długość oraz średnica. Odpowiednie wymiary tak jednego, jak i drugiego wymiaru są uzależnione od materiału, w którym ten wkręt zostanie zamocowany.