Do podłoża metalowego

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 2

  1. wkręt podkładowy samowiercący
  2. wkręt samowiercący farmerski metal Ral 3011
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 2

Wkręty do powierzchni metalowej charakteryzują się niższym skokiem gwintu oraz mniejszą głębokością tego właśnie gwintu. Wkręty do metalowych powierzchni są produkowane z twardszej stali niż wkręty do powierzchni drewnianych, co jest oczywiście podyktowane materiałem, z jakiego wykonana jest powierzchnia, w której zamierzamy umieścić wkręt. Warto pamiętać, że przed użyciem takiego wkrętu powinno się nawiercić delikatnie powierzchnię, w której zamierzamy umieścić wkręt. W tym miejscu z pomocą mogą nam przyjść wkręty z samowiertną końcówką. Gdy użyjemy takiej, nie będziemy musieli przygotowywać wcześniej powierzchni, co ułatwia nam pracę oraz skraca czas tej pracy właśnie. 

 

Do czego warto wykorzystać wkręty do powierzchni metalowej? 

Oferowane przez nas produkty świetnie nadadzą się do różnych czynności związanych z pokryciami dachowymi. Wkręt samowiercący do blach będzie potrzebny przy takich zabiegach jak chociażby łączenie dwóch elementów blach. Popularna “zszywka” charakteryzuje się większą trwałością łączenia blach, przez co zwiększa się wytrzymałość całości Wkręt wyposażony jest w podkładkę EPDM, która zabezpieczy łączenie przed korozją, a także uczyni konstrukcję szczelniejszą.

 

Wkręt podkładkowy samowiercący idealnie nada się do mocowania sztachet metalowych, żaluzji oraz blach na zakład. Odpowiedni docisk montowanego elementu jest zapewniony przez zastosowanie łba walcowanego. Warto pamiętać, że przy tym, jak i wszystkich innych pracach ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów, w tym wkrętów, aby całość była bezpieczna, wytrzymała oraz niczym nie zagrożona. 

 

Do montażu blach elewacyjnych, blachodachówek, blach trapezowych lub obróbek dachowych świetnie nada się samowiercący wkręt, zwany też farmerskim. Wkręt wykonany jest ze stali niskowęglowej oraz pokryty jest ocynkiem galwanicznym, dzięki czemu będzie chronił przed korozją. Ze względu na użycie najlepszych materiałów jest to świetny wybór dla każdego, kto właśnie takich wkrętów poszukuje.