Blacha trapezowa

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 36

Strona
 1. winchester podbitka blacha
 2. -8%
  Ciemny dąb podbitka blacha trapezowa
 3. -6%
  blacha trapezowa z filcem antykondensacyjnym
 4. podbitka drewnopodobna
 5. blacha podbitkowa t7 hps200 ultra
 6. -7%
  blacha podbitkowa t7 czarna
 7. -7%
  blacha trapezowa t35 glinmet czarna
 8. -7%
  blacha trapezowa czarna
 9. -5%
  alucynk blacha trapezowa podbitka
 10. blacha trapezowa alucynk
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 36

Strona

Blacha trapezowa – cena i zalety

Blacha trapezowa to ekonomiczna opcja dla dachu, często wykorzystywana w przypadku budynków gospodarczych i przemysłowych, rzadziej dla domów. Firma Glinmet od wielu lat wytwarza blachy najwyższej jakości, które cechują się wysoką jakością, trwałością oraz atrakcyjną ceną. W zależności od potrzeb, blacha trapezowa może być zarówno elementem elewacji jak i ogrodzenia, co czyni z niej produkt niezwykle uniwersalny.

Blacha trapezowa na dach – zalety

W ofercie firmy Glinmet dostępna jest blacha trapezowa ocynkowana, alucynkowa oraz powlekana. Dzięki specjalnym powłokom, które wyróżniają się niezwykle wysoką odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, produkt ten posłuży na długie lata. Blacha wykonana została ze stopu, który całkowicie izoluje rdzeń stalowy od czynników atmosferycznych. Dzięki temu jest ona odporna na:

 • korozje,
 • działanie azotów,
 • promieniowanie UV.

Kolejną zaletą blach trapezowych jest bogata kolorystyka, co pozwoli zachować spójność konstrukcji domu. Blachy trapezowe firmy Glinmet dostępne są w wysokości od 7 mm do 35 mm. Każdy arkusz może zostać dowolnie przycięty, co pozwoli dostosować go do budynku.

Montaż blachy trapezowej

Montaż blachy trapezowej jest niezwykle prosty. Po pierwsze należy rozpocząć od przygotowania powierzchni dachu do prac. Dla efektywnego układania blachy trapezowej, minimalne nachylenie połaci dachowej nie powinno być mniejsze niż pięć stopni.  Należy zwrócić uwagę, że blachę trapezową można również zamontować na dachu jednospadowym. Mocowanie blachy opiera się w dużej mierze na użyciu odpowiednich wkrętów, przy czym najlepiej sprawdzają się ciesielskie wkręty samowiercące. Arkusze powinny być mocowane od strony lewej ku stronie prawej, natomiast każdy z nich należy montować prostopadle do pasa nadrynnowego.

Jaka blacha na dach – trapezowa czy blachodachówka?

Zależnie od przeznaczenia materiału, właściciele budynków mogą posiadać różne potrzeby. Zdecydowanie blachodachówka jest rozwiązaniem bardziej estetycznym, jednakże droższym i zdecydownie mniej uniwersalnym. Blacha trapezowa na dach oraz poszycie budynków doskonale nada się w przypadku magazynów, garaży, zabudowań gospodarczych oraz dużych hal. Warto zaznaczyć, że dla obiektów dużych, blachodachówka nie jest dobrym wyjściem, gdyż w tym przypadku najefektywniejsze będą blachy trapezowe typu T-35 oraz T-55. Cechują się ona zwiększoną grubością, co zwiększa jej wytrzymałość.Cieńsze blachy pozostałych typów takich jak: T-7, T-14 oraz T-18 znajdą swoje zastosowanie w obiektach mniejszych. W przypadku budynków zamiaszkanych istnieje możliwość dobrania różnych opcji kolorystycznych. Blacha trapezowa może również posiadać kolor drewnopodobny, co dodatkowo zwiększy walory estetyczne domu. Oprócz oszczędności na materiale, który zachowuje wysoką jakość oraz posiada dwuletnią gwarancję, blachy trapezowe firmy Glinmet mogą być wykorzystane jako ogrodzenie. Uniwersalność blach trapezowych sprawia, że są one produktem wybieranym i kupowanym bardzo często.