Żaluzje elewacyjne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 8

 1. żaluzje lamele fasadowe
 2. czarne żaluzje elewacyjne powłoka matowa
 3. -16%
  żaluzje elewacyjne
 4. żaluzje zewnętrzne fasady pergole
 5. -12%
  żaluzje metalowe stalowe
 6. żaluzje elewacyjne
 7. -12%
  żaluzje tarasowe pergole wiaty
 8. żaluzje metalowe stalowe
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 8

Żaluzje elewacyjne to stosunkowo nowy system zabudowy elewacji, który świetnie wpasowuje się do nowoczesnych budynków. Innowacyjny dodatek wyróżnia się wysokiej klasy estetyką oraz funkcjonalnością. Dodatkowo ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do elewacji budynku, a ich uniwersalność znajdzie doskonałe zastosowania w różnych miejscach na posesji.

 

Czym są żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe działają w podobny sposób, co żaluzje aluminiowe. Jednak tym, co je różni, jest fakt, że grubość materiału lameli jest o wiele grubsza od grubości standardowy rolet. Dodatkowo żaluzje fasadowe cechują się większą odpornością na czynniki zewnętrzne takie jak promienie UV czy też korozję. Ponadto zewnętrzne żaluzje fasadowe pozwalają nam regulować ilość dopuszczonego światła do wnętrza pomieszczenia, dlatego możemy w spokoju dostosować jasność, lub ciemność pomieszczenia. 

 

Funkcje żaluzji fasadowych

Najważniejszą funkcją żaluzji fasadowych jest ich wartość ochronna, dzięki zastosowaniu nich, możemy ograniczyć konieczność użycia klimatyzacji. Jest to bardzo ciekawa alternatywa, ponieważ żaluzje doskonale izolują temperaturę w pomieszczeniu, gdy nie możemy pozbyć się nachalnego upału. Żaluzje fasadowe pozwolą również na poprawienie cyrkulacji powietrza, co działa zbawiennie w przypadku budynków narażonych na pleśnie oraz grzyby.

 

Jakie jest zastosowanie żaluzji fasadowych?

Standardową, lecz nie jedyną opcją zastosowana żaluzji fasadowych jest użycie ich jako zabudowy elewacji budynku. Metalowych żaluzji możemy użyć jeszcze do budowy altanek, wykończenia fasad, konstrukcji wiat, płotów czy też ogrodzeń. Bardzo kreatywną opcją jest także użycie żaluzji elewacyjnych jako zabudowy systemu klimatyzacji oraz boksów na odpady. 

 

Wykonanie lamelów

W naszym sklepie znajdują się lamele wykonane z kilku rodzajów tworzyw, tj. blachy powlekanej, która dostępna jest aż w trzech powłokach, blachy ocynkowanej oraz blachy aluminiowej. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem żaluzji z naszego sklepu, jest szeroka paleta kolorów, w jakich możemy wybrać produkt.