Kominki do blach płaskich

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Odpowiednie przeprowadzenie przewodów wentylacji grawitacyjnej, pionów kanalizacyjnych czy też wylotu przewodów centralnego odkurzacza ponad dach jest niezwykle ważne. Dzięki kominkom wentylacyjnym przeprowadzenie instalacji jest niezwykle proste, a co za tym idzie zajmie nam ono o wiele mniej czasu i trudów. 

 

Do czego służą kominki wentylacyjne?

Podstawowym zadaniem kominów jest stworzenie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pomiędzy naszym pokryciem a resztą budynku. Jest to niezwykle ważne, gdyż odpowiednia cyrkulacja zapewnia nam ochronę przed nieproszonymi gośćmi w postaci grzybów i pleśni. Dodatkowo kominki wentylacyjne zapewniają bezpieczne przejście przez połać dachową bez ingerowania w jej szczelność, przez co nasza połać nie straci na swojej wartości, a co za tym idzie, będzie odpowiednio zabezpieczała nasz dach przed przeciekaniem. 

 

Kominki z serii SMARTLINE

Produkty do płaskich pokryć dachowych w naszym sklepie należą do linii SMARTLINE od uznanego producenta KRONO-PLAST. Kominki są świetnie przystosowane do wentylacji pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza. Dzięki systemowi wypływu kondensatu skroplona para wodna wydostaje się przez specjalne otwory, dzięki czemu kondensat nigdy nie wróci do kanału wentylacyjnego. Obecnie w naszej ofercie znajdują się zarówno produkty ocieplone jak i zwykłe. Kominki ocieplone spełniają swoje zastosowanie w miejscach, gdzie potrzebne jest skuteczne zredukowanie skraplającej się pary wodnej. Redukcja zapobiega pojawieniu się wody w przewodzie wentylacyjnym.

 

Dodatkowe informacje o produktach

Produkty w naszym sklepie wykonane są z polipropylenu stabilizowanego (PP), odpornego na działanie promieni UV. Podstawę kominka pokrywa guma uszczelniająca, która odpowiada za zapewnienie szczelności połączenia kominka z dachem. W skład zestawu wchodzi: kominek wentylacyjny, podstawa kominka, elementy przyłączeń do systemu wentylacji, wkręty farmerskie oraz instrukcja montażu produktu. Produkty występują w naszym sklepie w pięciu podstawowych kolorach z gamy RAL, ale jeżeli potrzebują państwo produktu o innym kolorze, to zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.