Gąsiory dachowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

  1. gąsior modułowy vegas
  2. gąsior modułowy vegas hps czarny
  3. Gąsior modułowy VEGAS powłoka Połysk
  4. gąsior dachowy vegas
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

Oprócz wybrania materiału na pokrycie dachowe, należy także zadbać o jego odpowiednie wykończenie. Nawet najdrobniejsze elementy mogą mieć znaczenie w kwestii szczelności czy bezpieczeństwa. Dlatego też żadna powierzchnia dachowa nie może się obyć bez gąsiorów.

Czym są i do czego służą gąsiory dachowe?

Bez gąsiorów dachowych niewyobrażalne jest, aby pokrycia dachowe były szczelne. Powoduje to, że są one montowane przy większości pokryć. Główną funkcją gąsiorów jest ochrona kalenic dachowych. Krawędzie dachu są niezwykle podatne na przepuszczanie wody, ponieważ bardzo często przy ich konstrukcji oraz montażu pojawiają się luki, przez które do środka budynku może wedrzeć się woda. Wlewająca się do naszego domu woda wprowadza wiele innych zagrożeń. Między innymi może sprawić ona, że do naszego domowego zacisza wprowadzi się pleśń i grzyb. 

 

Gąsiory dachowe stosowane są przy pracach wykończeniowych pokryć dachowych. Montuje się je po ułożeniu pokrycia dachowego, przyczepiając je do listwy kalenicowej. W montażu niezwykle ważne jest, aby zamontować gąsiora odpowiednio. Jeżeli umieścimy je przy montażu w złym miejscu, będą one przepuszczały wodę. Natomiast jeżeli przymocujemy je zbyt ciasno, sprawią one, że zasłonimy otwory wentylacyjne.

 

Gąsiory dachowe – produkty dla wymagających klientów

W naszym sklepie znajdą państwo gąsiory w szerokiej gamie kolorów, co sprawi, że nawet najbardziej wymagający klient wybierze z naszego asortymentu produkt, który zaspokoi jego potrzeby. Wartym zaznaczenia jest również fakt, że gąsiory występują w dwóch wariantach: połyskującym oraz matowym. Dodatkowo trzeba podkreślić, że nasze gąsiory wykonane są z wysokiej jakości blachy, przez co są one odporne na korozję.

 

Produkty w naszym sklepie zachwycają nie tylko jakością, ale również ceną. Wybierając gąsiory z naszej oferty, przy odpowiednim montażu wlewająca się do domu woda nie będzie dla nas zagrożeniem. Gąsiory produkowane przez firmę Glinmet pasują do prawie każdego rodzaju blachodachówek dostępnych na rynku, więc wybierając modele takie jak VEGAS, nie powinniśmy mieć zbyt dużo obaw, że produkt nie dopasuje się do danego pokrycia.