Śniegołapy

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 23

Strona
 1. drabinka przeciwśniegowy brązowy
 2. płotek przeciwśniegowy zabezpieczenie
 3. śniegołap wiśnia połysk
 4. śniegołap
 5. śniegołap hps
 6. śniegołap hps
 7. bariera śnieżna
 8. białe śniegołapy
 9. śniegołąp ciemny srebny
 10. śniegołapy srebne ral9006
 11. śniegołapy czarne
 12. śniegołapy brązowe do blachy
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 23

Strona

Jak wiadomo rok składa się z czterech pór roku, jednak dla naszego dachu największym testem może być zima. Pora roku, która choć wielu może zachwycać, może być najgroźniejsza dla nas, naszego domu, w tym dachu. Duże połacie śniegu zalegające na dachu mogą wyrządzić duże zniszczenia, tak konstrukcji domu, jak i człowiekowi. Warto się przygotować na taką ewentualność i wcześniej “ubrać” swój dom w śniegołapy. 

Czym są śniegołapy? 

Śniegołapy to niezwykle pożyteczne akcesoria dachowe. Ich zadaniem jest zatrzymanie oraz rozdzielenie pokrywy śnieżnej zalegającej na dachu. Chronią w ten sposób inne elementy dachu, np. system rynnowy, ale także chronią ludzi znajdujących się pod okapem dachu. W bardziej ekstremalnych przypadkach, spadający śnieg w dużych ilościach jest w stanie wyrządzić naprawdę duże zniszczenia.  

Jakie są możliwe zagrożenia? 

Wczesna wiosna często niesie wraz ze sobą topniejący śnieg, który może być destruktywny w momencie, w którym połacie śniegu zaczynają spadać z dachu. Do możliwych zagrożeń zaliczyć trzeba na pewno zniszczenie wszystkiego, na co ten śnieg może spaść. Do takich elementów należy na pewno system rynnowy naszego domu, ale także ogródek czy samochód. Uważać powinni także ludzie, ponieważ może im się stać krzywda pod ciężarem spadającego śniegu.  

 

Jak prawidłowo rozmieścić śniegołapy? 

Aby śniegołapy dobrze spełniały swoją funkcję, należy prawidłowo rozmieścić je na dachu. Należy wiedzieć, że im bardziej stromy jest dach, tym gęściej powinno się umieścić śniegołapy, aby te jak najlepiej spełniały swoją rolę. W przypadku mało stromego dachu odległość między śniegołapami powinna wynosić około 50 centymetrów. Natomiast gdy mowa o bardziej stromym dachu, odległość ta powinna wynosić od 10 do 30 centymetrów. Warto również zwrócić uwagę na plotki, które głoszą, że tylko górskie domy powinny mieć zamontowane śniegołapy, jednak jest to całkowicie nieprawdziwy pogląd.