Blachy

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 60

 1. Blachodachówka modułowa galla glinmet pokrycia dachowe blacha połysk zarna
 2. blachodachówka modułowa galla glinmet powłoka matowa pokrycia dachowe ral 9005
 3. blachodachówka modułowa galla glinmet hps 200
 4. blacha trapezowa alucynk
 5. blachodachówka dona glinmet
 6. -7%
  blachodachówka dona eko powłoka mat 9005 czarna
 7. -9%
  blachodachówka dona HPS200 ultra
 8. -7%
  blachodachówka monza exclusive glinmet pokrycia dachowe dach 0.5 mm czaena ral 9005
 9. -7%
  blachodachówka monza glinmet pokrycia dachowe dach czarna ral 9005
 10. -9%
  Blachodachówka monza glinmet 0.65 mm hps200 ultra pokrycia dachowe blacha
 11. winchester podbitka blacha
 12. -8%
  Ciemny dąb podbitka blacha trapezowa
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 60

Blacha dachowa – bezpieczne rozwiązanie dla Twojego domu

Wśród rozmaitych materiałów, których może wymagać obróbka dachu, znajduje się coraz chętniej wykorzystywana blacha dachowa. Swoją rosnącą popularność zawdzięcza przydatnym właściwościom oraz estetycznemu wyglądowi – blacha wcale nie musi prezentować się surowo i nieprzystępnie. Oferujemy w tej kategorii produkty w najwyższej jakości, które nadadzą się do pokrycia zarówno niewielkich, jak i bardzo dużych przestrzeni.

Blacha dachowa – zalety

Dobrze i solidnie wykonane pokrycie dachowe powinno spełniać szereg warunków:

 • powinno być lekkie, by nie obciążać więźby dachowej;
 • musi być koniecznie wodoodporne i szczelne;
 • nie może odstawać od reszty budynku pod względem estetyki;
 • powinno wytrzymywać duże obciążenia i nie niszczeć pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

W takim przypadku to właśnie blacha na dach wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim, bez względu na konkretny rodzaj czy parametry, to właśnie blachy dachowe należą do najlżejszych dostępnych materiałów na rynku. Nawet jeśli obróbka blacharska będzie dotyczyła bardzo rozległej powierzchni, to więźba nie będzie narażona na zbyt duże obciążenia, a tym samym na ewentualne uszkodzenia. Dodatkowo oferowane przez nas blachy na dach poddane są odpowiedniej obróbce, która sprawia, że nie ma mowy o korozji czy przepuszczaniu wody pod pokrycie. Nie ma zatem zagrożenia, że pod wpływem intensywnych opadów deszczu czy śniegu wilgoć przedostanie się do wnętrza domu, tym samym narażając na powstanie szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów. Warto też pamiętać, że blacha dachowa jest bardzo wytrzymała i może przetrwać w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Dodatkowo, dzięki szerokiemu wyborowi kolorystycznemu, można dopasować materiał do stylu, w jakim został zaprojektowany dany budynek – zarówno mieszkalny, jak i przemysłowy. Niektóre rodzaje blach, jak chociażby blachodachówka, mogą z powodzeniem imitować np. tradycyjną dachówkę. 

Blacha na rąbek stojący czy blacha trapezowa?

Do wielu innych zalet proponowanych przez nas blach dachowych należy także uniwersalność. Wbrew pozorom ten materiał może dopasować się do wielu różnych obiektów – najlepiej współgra z budynkami nowoczesnymi czy industrialnymi. Cały projekt domu będzie wyglądał na dopracowany, jeśli z blachy zostaną wykonane też inne elementy, np. brama do garażu. Nie warto jednak zapominać, że blacha na dach, w zależności od rodzaju, może dać nieco inny efekt. Przykładowo dostępne u nas blachy trapezowe znakomicie nadają się do budynków o bardzo dużej powierzchni, jak np. magazyny, hale produkcyjne itd. Popularna blachodachówka sprawdzi się natomiast w domach jednorodzinnych, dopełniając estetykę i jednocześnie doskonale zabezpieczając dach. Równie interesującą opcją jest blacha płaska układana na rąbek stojący. Trzeba też pamiętać, że blacha dachowa może posłużyć do obróbki różnych elementów. Popularna jest chociażby podbitka z blachy, która prezentuje się niezwykle estetycznie, blachą możemy również wykończyć komin. Z tego materiału często są także wykonane śniegołapy, wiatrownice czy gąsiory.