Uszczelki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 109

 1. uszczelka do blchy trapezowe T20 RUUKKI
 2. uszczelka taśma rozprężna
 3. klin koszowy
 4. uszczelka T20 BLACHOTRAPEZ
 5. uszczelka T18 LIMBLACH
 6. uszczelka T18 transtal
 7. USZCZELKA FT18 FINISHPROFILES
 8. uszczelka t14 BLACHOTRAPEZ
 9. uszczelka t14 transblach
 10. uszczelka t14 LIMBLACH
 11. uszczelka t14 ZEPART
 12. uszczelka t14 blach profil
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 109

Uszczelki profilowane – niezbędny element każdego dachu

Podczas prac związanych z montażem nowego dachu (bądź też jego renowacją) – niezbędne są pewne elementy, które mają usprawnić jego szczelność. Akcesoria dostępne na naszej stronie zapewnią, że zamontowana na dachu blachodachówka lub blacha trapezowa pozostanie w dobrej kondycji przez wiele lat. Profilowane uszczelki dostępne są w różnych wariantach, dlatego pasują do blach produkowanych przez wielu znanych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Czy uszczelki dachowe profilowe są niezbędne? 

Odpowiednio zamontowany dach może służyć doskonale przez wiele lat. Ważne jednak, aby przy jego montażu stosować się do wyznaczonych zasad i układać wszystkie elementy z jak największą precyzją. Pokrycie dachowe narażone jest na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, deszcze, śnieg, niska bądź wysoka temperatura oraz promieniowanie UV. Wszystko to może sprawić, że zastosowane materiały słabej jakości nie wytrzymają i ulegną uszkodzeniu. Lepiej tego uniknąć. Niekiedy jednak, jeżeli wybieramy materiały wyższej klasy, ale nie zabezpieczymy ich w odpowiedni sposób – także mogą pojawić się nieoczekiwane problemy. Właśnie dlatego stosuje się uszczelki dachowe, które chronią przed takimi sytuacjami. Dzięki uszczelkom, pod pokrycie dachowe nie przedostają się liście, śnieg, deszcz czy niespodziewani lokatorzy. 

Czym są uszczelki dachowe profilowane?

Uszczelki dachowe profilowa tworzone są na wymiar dostosowany do indywidualnych modeli oraz do rodzaju blachodachówki lub blachy trapezowej wytwarzanej przez danego producenta. Dostępne uszczelki pasują pod blachę w dolnej części okapu.  Uszczelki profilowane dedykowane są różnym pokryciom dachów. W ofercie naszego sklepu dostępne są m.in. modele kompatybilne z blachą trapezową czy blachodachówką. Wybór jest bardzo rozbudowany, natomiast oprócz klasycznych uszczelek profilowanych, dostępne są także taśmy kalenicowe, taśmy kominowe, uszczelka klinowa oraz taśma rozprężana. 

Blacha trapezowa czy blachodachówka?

Jeżeli nie wiemy, co zostało zamontowane na dachu – warto poznać podstawowe różnice między wymienionymi materiałami. Blachodachówka prezentuje się znacznie lepiej, a co najważniejsze – jest znacznie grubsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Blacha trapezowa jest natomiast tańszym zamiennikiem, który jednocześnie jest prostszy w montażu oraz występuje najczęściej na dachach o niewielkim spadku.

Uszczelki profilowane do blachodachówki 

Dostępne na naszej stronie uszczelki profilowane do blachodachówki (oraz blachy trapezowej) zostały wykonane z pianki polietylenowej. Główną zaletą wykorzystania tej pianki jest wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz ochrona przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV. Ponadto – uszczelki znajdujące się w ofercie naszego sklepu są elastyczne i wykazują wysoką izolacyjność, która jest bardzo ważna w przypadku każdego dachu.

Uszczelka do blachy trapezowej – cena

Na naszej stronie oferujemy różne rodzaje uszczelek profilowanych. Do wyboru są zarówno modele pasujące do blachodachówki, jak i blachy trapezowej. Wszystkie sprzedawane uszczelki są najwyższej jakości – niezależnie, do jakiej blachy pasują. Cena między poszczególnymi modelami różni się nieznacznie. Oferujemy najwyższą jakość w niskiej cenie.