Ławy kominiarskie

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 14

Strona
 1. stopień kominiarski 8019
 2. stopień kominiarski brązowy
 3. stopień kominiarski 7024
 4. stopień kominiarski grafitowy 7024
 5. stopień kominiarski 8017
 6. stopień kominiarski 9005
 7. stopień kominiarski do blachodachówki
 8. stopień kominiarski czarny
 9. ława kominiarska
 10. ława kominiarska 7024
 11. ława kominiarska
 12. ława kominiarska 9005
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 14

Strona

Przy wszelakich pracach, również tych związanych z budową domu czy samego dachu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Tyczy się to każdego zawodu, a nawet każdej czynności jaką przychodzi nam wykonywać. W kwestii dachu gwarantem tego bezpieczeństwa będzie ława kominiarska oraz stopnie kominiarskie. 

Do czego służy stopień do ławy kominiarskiej? 

Ława kominiarska choć zastosowanie ma jedno, tak może się przydać w naprawdę wielu różnych sytuacjach, albowiem jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszelkim osobom wykonującym prace na dachu. Także ława kominiarska będzie przydatna na przykład kominiarzom, ale także nam samym czy osobom trzecim znajdującym się na dachu. 

Z kolei stopnie kominiarskie mają za zadanie ułatwić bezpieczne poruszanie się po całym dachu, a cały zestaw ułatwi zadanie niejednemu, który ma zadanie do wykonania na dachu. Do takich prac należą na przykład odśnieżanie dachu, regularne przeglądy dachowe, a także ułatwi pracę wcześniej już wspomnianym kominiarzom. Również przy drobnych naprawach dachowych przydatna będzie taka ława kominiarska. 

Wskutek niewłaściwego chodzenia po dachu narażamy właśnie nasz dach na zniszczenia, których przecież można w prosty sposób uniknąć. Tutaj znajduje się kolejna funkcja ławy kominiarskiej czy stopni kominiarskich, a mianowicie ochrona dachu przed zbędnymi zniszczeniami. 

Dlaczego potrzebny jest wspornik? 

Wspornik mocowania ławy kominiarskiej - jak sama nazwa wskazuje jest potrzebny do zamontowania ławy kominiarskiej. Bez wspornika nie uda się w poprawny i bezpieczny sposób zamocować ławy, co może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu bądź zniszczenia dachu.  

Innym elementem, który jest niezmiernie ważny w kontekście ławy kominiarskiej jest mocownik ławy kominiarskiej. Podobnie jak wspornik, mocownik ma za zadanie poprawnie umieścić ławę kominiarską. Dokładniej mówiąc, mocownik służy odpowiedniemu wypoziomowaniu ławy kominiarskiej. Górna część montowana jest do ławy kominiarskiej, a dolna, która jest zaokrąglona montowana jest do wspornika ławy kominiarskiej.