Wywietrzniki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 2

  1. wywietrznik połaciowy czarny
  2. wywietrznik połaciowy czarny
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 2

Na Państwa ścianach pojawia się wilgoć, a osoby zakładające pokrycie dachowe zapewniały, że dach jest całkowicie szczelny? W takim momencie najważniejsze jest, aby sprawdzić, czy dach odpowiednio „oddycha”. Jeżeli na skutek takiej kontroli stwierdzimy, że nasze pokrycie nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza, musimy zainwestować w przyrząd, który pozwoli nam to zmienić. Takim przedmiotem niewątpliwie jest wywietrznik połaciowy.

Czym grozi brak odpowiedniej wentylacji dachu?

Możemy wyróżnić wiele zagrożeń nieodpowiedniej wentylacji dachu – jedną z najważniejszych jest kumulowanie się wilgoci w budynku, a co za tym idzie, zwiększenie szans na pojawienie się na ścianach grzyba i pleśni. Pojawiają się, gdy gromadząca się wilgoć nie ma zewnętrznego ujścia i właśnie z tego powodu obiera ona jako miejsce swojej ucieczki elementy konstrukcyjne budynku oraz ściany. Natomiast pleśń jest już zagrożeniem zarówno dla mieszkania, jak i dla mieszkańców domu, ponieważ może m.in. powodować kłopoty z oddychaniem.

Czym jest wywietrznik połaciowy?

Wywietrznik połaciowy to element wykończeniowy dachu, który zapewnia odpowiednią wentylację powietrza w budynku. Jest on niezbędny, gdy budynek korzysta z wentylacji grawitacyjnej. Jego zadaniem jest usuwanie wilgoci z przestrzeni między pokryciem dachowym a membraną, zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza, co korzystnie wpływa na temperaturę, która występuje na poddaszu budynku.

Dlaczego warto wybierać wywietrzniki dachowe z naszego sklepu?

W naszym sklepie znajdą Państwo wywietrzniki znanych i uznanych firm w branży wykończeniowej ciągów wentylacyjnych. Wywietrzniki w naszym sklepie Wykonane są z tworzywa PP, zabarwionego na odpowiedni kolor, aby całość pasowała do konstrukcji dachu i nie wyróżniała się wyglądem. Użycie tego materiału sprawia, że będzie on odporny na działanie promieni UV, wysoką temperaturę oraz inne niekorzystne warunki atmosferyczne występujące w naszym klimacie. Jego zaletą jest również wytrzymałość na próbę czasu – odpowiednio zamontowany może służyć w Państwa domu przez długie lata.