Wywietrzniki i kratki wentylacyjne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 8

  1. Kratka wentylacyjna do komina ceglasty
  2. Kratka wentylacyjna kominowa siatka krono plast
  3. Kratka wentylacyjna kominowa czarna
  4. Kratka wentylacyjna brązowa
  5. kratka wentylacyjna okapu
  6. siatka okapu brązowa
  7. wywietrznik połaciowy czarny
  8. wywietrznik połaciowy czarny
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 8

Na Państwa ścianach pojawia się wilgoć, a osoby zakładające pokrycie dachowe zapewniały, że dach jest całkowicie szczelny? W takim momencie najważniejsze jest, aby sprawdzić, czy dach odpowiednio „oddycha”. Jeżeli na skutek takiej kontroli stwierdzimy, że nasze pokrycie nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza, musimy zainwestować w przyrząd, który pozwoli nam to zmienić. Takim przedmiotem niewątpliwie jest wywietrznik połaciowy.

Czym grozi brak odpowiedniej wentylacji dachu?

Możemy wyróżnić wiele zagrożeń nieodpowiedniej wentylacji dachu – jedną z najważniejszych jest kumulowanie się wilgoci w budynku, a co za tym idzie, zwiększenie szans na pojawienie się na ścianach grzyba i pleśni. Pojawiają się, gdy gromadząca się wilgoć nie ma zewnętrznego ujścia i właśnie z tego powodu obiera ona jako miejsce swojej ucieczki elementy konstrukcyjne budynku oraz ściany. Natomiast pleśń jest już zagrożeniem zarówno dla mieszkania, jak i dla mieszkańców domu, ponieważ może m.in. powodować kłopoty z oddychaniem.

Czym jest wywietrznik połaciowy?

Wywietrznik połaciowy to element wykończeniowy dachu, który zapewnia odpowiednią wentylację powietrza w budynku. Jest on niezbędny, gdy budynek korzysta z wentylacji grawitacyjnej. Jego zadaniem jest usuwanie wilgoci z przestrzeni między pokryciem dachowym a membraną, zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza, co korzystnie wpływa na temperaturę, która występuje na poddaszu budynku.

Dlaczego warto wybierać wywietrzniki dachowe z naszego sklepu?

W naszym sklepie znajdą Państwo wywietrzniki znanych i uznanych firm w branży wykończeniowej ciągów wentylacyjnych. Wywietrzniki w naszym sklepie Wykonane są z tworzywa PP, zabarwionego na odpowiedni kolor, aby całość pasowała do konstrukcji dachu i nie wyróżniała się wyglądem. Użycie tego materiału sprawia, że będzie on odporny na działanie promieni UV, wysoką temperaturę oraz inne niekorzystne warunki atmosferyczne występujące w naszym klimacie. Jego zaletą jest również wytrzymałość na próbę czasu – odpowiednio zamontowany może służyć w Państwa domu przez długie lata.