Kominki do blach płaskich

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 2

  1. kominek wentylacyjny czarny izolowany
  2. kominek wentylacyjny afrodyta bolero katalonia mustang polstal rialto transtal
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 2

Odpowiednie przeprowadzenie przewodów wentylacji grawitacyjnej, pionów kanalizacyjnych czy też wylotu przewodów centralnego odkurzacza ponad dach jest niezwykle ważne. Dzięki kominkom wentylacyjnym przeprowadzenie instalacji jest niezwykle proste, a co za tym idzie zajmie nam ono o wiele mniej czasu i trudów. 

 

Do czego służą kominki wentylacyjne?

Podstawowym zadaniem kominów jest stworzenie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pomiędzy naszym pokryciem a resztą budynku. Jest to niezwykle ważne, gdyż odpowiednia cyrkulacja zapewnia nam ochronę przed nieproszonymi gośćmi w postaci grzybów i pleśni. Dodatkowo kominki wentylacyjne zapewniają bezpieczne przejście przez połać dachową bez ingerowania w jej szczelność, przez co nasza połać nie straci na swojej wartości, a co za tym idzie, będzie odpowiednio zabezpieczała nasz dach przed przeciekaniem. 

 

Kominki z serii SMARTLINE

Produkty do płaskich pokryć dachowych w naszym sklepie należą do linii SMARTLINE od uznanego producenta KRONO-PLAST. Kominki są świetnie przystosowane do wentylacji pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza. Dzięki systemowi wypływu kondensatu skroplona para wodna wydostaje się przez specjalne otwory, dzięki czemu kondensat nigdy nie wróci do kanału wentylacyjnego. Obecnie w naszej ofercie znajdują się zarówno produkty ocieplone jak i zwykłe. Kominki ocieplone spełniają swoje zastosowanie w miejscach, gdzie potrzebne jest skuteczne zredukowanie skraplającej się pary wodnej. Redukcja zapobiega pojawieniu się wody w przewodzie wentylacyjnym.

 

Dodatkowe informacje o produktach

Produkty w naszym sklepie wykonane są z polipropylenu stabilizowanego (PP), odpornego na działanie promieni UV. Podstawę kominka pokrywa guma uszczelniająca, która odpowiada za zapewnienie szczelności połączenia kominka z dachem. W skład zestawu wchodzi: kominek wentylacyjny, podstawa kominka, elementy przyłączeń do systemu wentylacji, wkręty farmerskie oraz instrukcja montażu produktu. Produkty występują w naszym sklepie w pięciu podstawowych kolorach z gamy RAL, ale jeżeli potrzebują państwo produktu o innym kolorze, to zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.