Kominki do blachy trapezowej

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 3

  1. kominek ocieplony czarny
  2. kominek wentylacyjny afrodyta bolero katalonia mustang polstal rialto transtal
  3. kominek wentylacyjny afrodyta bolero katalonia mustang polstal rialto transtal
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 3

Decydując się na zmianę pokrycia dachowego, musimy pamiętać o każdym aspekcie z tym związanym. Oczywiście najłatwiej pamiętać o elementach dużych, w końcu nikt nie zapomni o założeniu blachodachówki czy też blachy trapezowej, lecz równie ważne jest pamiętanie o szczegółach, które skutecznie mogą pomóc nam w zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Jednym z takich elementów jest kominek wentylacyjny – w ten możesz się z kolei zaopatrzyć dzięki naszemu sklepowi.

Dlaczego odpowiednia cyrkulacja powietrza w domu jest ważna?

Odpowiednia cyrkulacja, czyli przepływ powietrza, pozwala na pozbycie się nadmiaru pary wodnej oraz wilgoci. To najważniejszy aspekt, który gwarantuje nam kominek dachowy, ponieważ usunięcie nadmiaru tych czynników chroni nasz dach oraz cały dom przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak pleśń czy też wszelkie grzyby. Z kolei te mogą zagrażać zarówno ścianom budynku, które mogą stracić na swojej wytrzymałości, a jeżeli pleśń wejdzie w tynk, zmusi nas do wymiany elewacji. Natomiast jeszcze groźniejszymi skutkami nadmiernej wilgoci jest wpływ na zdrowie ludzkie oraz innych istot żywych.

 

Dlatego też nie należy lekceważyć konieczności, jaką jest zapewnienie odpowiedniej szczelności pokrycia dachowego. Swobodne odprowadzanie powietrza jest istotne, by stworzyć bezpieczne warunki dla wszystkich domowników.

Czym jest kominek wentylacyjny?

Kominek wentylacyjny, jak wskazuje druga część jego nazwy, powiązany jest z wentylacją. Jego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza w budynku oraz zwalczanie uporczywej wilgoci. Kominek wentylacyjny pozwala również na przeprowadzenie przewodów wentylacji grawitacyjnej, pionów kanalizacyjnych oraz wylotu przewodów centralnego odkurzacza ponad dach.

Kominek wentylacyjny do blachy trapezowej

Kominki do blachy trapezowej umieszcza się na pokryciu dachowym, którego nachylenie wynosi od 5 do 45 stopni. Kominki w naszym sklepie wykonane są z polipropylenu stabilizowanego, który barwiony jest w masie. Kolory dostępne w sklepie występują w wariantach REL, przez co łatwo dopasować odcień kominka do wybranej blachy trapezowej.