Grzebienie okapu

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 5

  1. Grzebień okapu z wentylacją RAL9005 (czarny)
  2. grzebień okapu brązowy ral 8017
  3. grzebień okapowy płaski
  4. gzebień okapowy płaski
  5. Grzebień okapu plaski RAL 8004 (rudy)
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 5

Grzebień okapowy, zwany inaczej wróblówką, pozornie wygląda jak zwykły kawałek kratki, lecz w pewnych sytuacjach potrafi sprawić, że nasz spokój nie zostanie zachwiany przez nieproszonych gości. Jego montaż jest niezwykle prosty, ponieważ łączy się z płatami grzebieni zaczepami. Sprawdź, dlaczego właśnie takiego akcesorium potrzebujesz, kiedy chcesz wykończyć powierzchnię dachu w bezpieczny i wytrzymały sposób.

Czym właściwie jest grzebień okapu?

Wróblówka stosowana jest jako zabezpieczenie okapu połaci dachowej. Chroni nasze domy przed odwiedzinami nieproszonych gości, takich jak wszelkiego rodzaju ptactwo, ale działa również skutecznie na gryzonie. Grzebień okapu pomaga także skutecznie zabezpieczyć nasze dachy przed zanieczyszczeniami, jak chociażby liście. 

Jaki grzebień okapowy wybrać?

W naszej ofercie znajdą państwo dwa rodzaje grzebieni okapu. Wersja droższa, która jest dostosowana do okapów z kratką wentylacyjną, występuje w uniwersalnym kolorze brązowym i czarnym. Z kolei nieco tańsza wersja posiada warianty brązowe, czarne oraz rude. Jej zastosowanie to okapy, które nie posiadają kratki wentylacyjnej, wobec czego wystarcza im zwykły, prosty grzebień. 

Jakie są parametry techniczne produktu?

Jeżeli chodzi o dane techniczne, obydwa grzebienie mierzą 100 cm oraz mają 60 cm wysokości. Kolejną różnicą jest waga, gdzie to model przeznaczony dla wentylacji waży więcej. Grzebienie okapowe z naszego sklepu wykonane są z tworzywa sztucznego PP, które cechuje się wysoką jakością, jak również elastycznością. Niestraszne są mu także negatywne działania warunków atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV czy też deszcz. Materiał, z którego wykonane są grzebienie, jest odporny na procesy starzenia się, dzięki czemu nie traci swoich właściwości nawet po upływie czasu.

Czy grzebień okapowy nada się do mojego rodzaju pokrycia dachowego?

Grzebienie okapowe w naszej ofercie ze względu na swoją strukturę idealnie sprawdzają się do pokryć dachowych takich jak dachówki, blachodachówki czy też blachy trapezowe, ponieważ świetnie dopasowują się do każdego kształtu połaci dachowej.