Systemy rynnowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 109

 1. Kaczmarek 125mm Ral 9005 Trójnik 100/100/45
 2. złączka rynny
 3. Trójnik rury spustowej czarny rynna
 4. rynnowy lej spustowy sztucer
 5. Obejma rury spustowej 100 mm metal RAL9005 (czarny) KASKADA
 6. narożnik zewnętrzny 9005
 7. narożnik rynnowy czarny
 8. kolano rury spustowej 60
 9. hak rynnowy nakrokwiowy czarny
 10. hak doczołowy uchwyt rynny czarny
 11. denko zakończenie rynny
 12. złączka rynny brązowa 8017
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 109

Systemy rynnowe – proste odprowadzanie nadmiaru wody

Brudne i mokre elewacje byłyby codziennością, gdyby nie powstały systemy rynnowe, które służą do odprowadzania nadmiaru wody. Odpowiednia instalacja takich systemów pomaga utrzymać dach w doskonałej kondycji oraz poprowadzić wodę w takim kierunku, aby wokół budynku nie tworzyły się uciążliwe kałuże, które utrudniają funkcjonowanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną na naszej stronie!

Jak odprowadzić wodę z dachu? 

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu dachu w odpowiedniej kondycji – warto zadbać o odpowiednie odprowadzanie wody, która może gromadzić się w górnych częściach budynku albo spływać po elewacji i tworzyć brzydkie zacieki. Główną zaletą rynien dostępnych w naszym sklepie jest doskonale przemyślany system odprowadzanie wody deszczowej. To najlepszy sposób na zabezpieczenie się przed nieprzyjemnymi skutkami nadmiernych opadów. Woda deszczowa trafia do rynny, a następnie zostaje odprowadzona w inne, wybrane przez nas miejsce. Instalację warto zacząć jeszcze przed montażem pokrycia dachowego (obróbka dachu powinna być krokiem następnym), ale w momencie, gdy zewnętrzne ściany są już wykończone –  wiąże się to z mocowaniem rynien spustowych. Dotyczy to także systemów rynnowych dostępnych na naszej stronie.

Jak wygląda odprowadzenia wody z rynien?

Cały proces przebiega w bardzo prosty sposób, o ile podczas montażu zachowane są podstawowe zasady, takie jak zadbanie o szczelne połączenie materiałów czy zastosowanie rury spustowej. W naszej ofercie posiadamy innowacyjne modele, które nie tylko tworzą spójną całość, ale jednocześnie charakteryzują się niezwykłą trwałością, której oczekuje od takiego materiału każdy klient. Gwarantujemy skuteczność odprowadzania wody przy odpowiednim montażu. W ofercie naszego sklepu dostępne są trzy zestawy, w których skład wchodzą rynny metalowe – do wyboru są trzy kolory, takie jak: czerń, brąz oraz grafit. Pozwala to na lepsze dopasowanie systemu odprowadzania wody do zastanej elewacji budynku. Spójność jest ważnym aspektem wizualny, który doceniają nasi klienci.

Systemy rynnowe – zalety odprowadzania wody

Instalacja systemów odprowadzających wodę z dachu to konieczność, jeżeli chcemy zadbać o zachowanie idealnego stanu elewacji oraz pokrycia dachowego. Warto jednak wymienić wszystkie zalety, jakie wiążą się z montażem rynien. System rynnowy:

 • odprowadza nadmiar wody,
 • chroni przed niszczeniem elewacji,
 • zapobiega powstawaniu nieestetycznych zacieków na ścianach,
 • pozwala odprowadzić wodę w wybrane przez użytkownika miejsce.

Rynny dachowe posiadają jeszcze jedną zaletę – można z ich pomocą uzyskać wodę z deszczówki, którą warto wykorzystać ponownie – m.in. do podlewania roślin domowych czy ogrodowych. Jest to sposób, który pomaga zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie żyć w zgodzie z naturą. Podczas zakupu warto zdecydować się na wybór systemów rynnowych ze stali – właśnie takie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu w naszym sklepie. Wybierając rynny metalowe można:

 • dopasować je do każdego pokrycia dachu,
 • zapewnić szybsze odprowadzanie wody (dzięki gładkiej strukturze),
 • wybrać spośród trzech kolorów systemów rynnowych (co ułatwia dopasowanie do elewacji).