1. O czym pamiętać, wybierając materiał na pokrycie dachowe?

  Wybór pokrycia dachowego to jeden z decydujących elementów podczas budowy domu. Na rynku dostępne są różnorodne materiały pokryć i często trudno zdecydować, który będzie najlepszy. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając pokrycie dachowe?


  Rodzaje pokryć dachowych

  Chcąc wybrać idealne pokrycie dachowe, należy zapoznać się z charakterystyką poszczególnych rodzajów materiałów na dach. Dach to bardzo ważna część budynku, która pełni wiele istotnych funkcji. Dach ma m.in. na celu ochronę budynku oraz decyduje o jego estetyce.

  Blachodachówka

  Blachodachówka jest materiałem odznaczającym się dużą uniwersalnością, lekkością oraz niską ceną. Blachodachówki wytwarzane są z ocynkowanych blach stalowych, których grubość musi wynosić co najmniej 0,4 mm. O trwałości niniejszego pokrycia decydują grubość rdzenia stalowego oraz typ i grubość powłoki. Za najlepsze uznaje się powłoki organiczne, takie jak np. poliretan

  Więcej
 2. Odgłos deszczu na dachu z blachy – jak go zminimalizować?

  W dzisiejszych czasach blachodachówka jest jednym z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. Dach z blachy posiada dużo zalet, jednak wiele osób narzeka na hałas, który występuje np. podczas opadów deszczu. Czy odgłos deszczu da się zminimalizować? Jeśli tak, to w jaki sposób?


  Blachodachówka – czym jest?

  Blachodachówka jest pokryciem dachowym produkowanym z dwustronnie ocynkowanej blachy stalowej, która jest następnie pokrywana kilkoma warstwami lakieru. O trwałości niniejszego pokrycia decyduje grubość jej rdzenia oraz typ i grubość powłoki, którą może tworzyć poliester, poliuretan czy też PVDF. Powłoka ma za zadanie zapewnienie ochrony przed korozją, promieniowaniem słonecznym oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Na rynku dostępne są także blachodachówki pokryte posypką mineralną lub ceramiczną, odznaczające się wyższym poziomem trwałości, ale również i większym ciężarem oraz wyższą ceną. Najpopularniejszymi rodzajami blachodachówek w Polsce są:

  Więcej
 3. Jak poprawnie wycenić koszt pokrycia dachowego?

  Budowa domu nie należy do najtańszych, natomiast wykonanie pokrycia dachowego to już ostatni etap, by móc wreszcie zamieszkać w swoim wymarzonym domu. W artykule przedstawimy Państwu wszystkie czynniki, które należy wziąć pod uwagę, jeśli dach jest dopiero wykańczany bądź też konieczne jest przeprowadzenie gruntownej renowacji.


  Koszt pokrycia dachowego

  Na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że już w momencie projektowania domu należy podjąć decyzję związaną z pokryciem dachowym. Jego kształt, spady czy wybór materiału przełoży się nam na jego koszt. Przede wszystkim im prostszy dach, tym mniej będzie nas kosztował. Najtańsze będzie pokrycie dachu dwuspadowego, a w przypadku dachów z większą ilością spadów cena, jak i czas realizacji będą sukcesywnie rosnąć.  Przy dachu dwuspadowym można zainwestować w połacie w dużym formacie, np. papa bitumiczna, natomiast przy dachu o większej ilości załamań i spadów warto zainwestować w materiały o mniejszej rozmiarze, np

  Więcej
 4. Dlaczego uszczelki są niezbędne przy montażu pokrycia dachowego?

  Niezbędnym elementem każdego budynku jest trwały i zapewniający bezpieczeństwo dach. Dzisiejszy rynek budowlany oferuje szeroki wybór asortymentu, co nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Kupując pokrycie dachowe, nasza decyzja w głównej mierze powinna być kierowana czynnikami praktycznymi. Jednak materiał na dach to tylko jeden z elementów całej konstrukcji. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywają także wszelkiego rodzaju akcesoria i dodatki. Co trzeba wiedzieć?


  Solidne i trwałe pokrycie dachowe

  Dach to bez wątpienia jedna z najistotniejszych części domu, ponieważ zabezpiecza cały budynek i jego mieszkańców przed zamiennymi warunkami atmosferycznymi. Wybór docelowego wariantu powinien być dokładnie przemyślany, tak aby jak najlepiej spełniał swoje funkcje. Jest to inwestycja nie tyle kosztowna, co wykonywana na dłuższy okres. Dlatego nie warto oszczędzać na materiałach, ponieważ w ten sposób unikniemy kosztownych remontów, które

  Więcej
 5. Ogrodzenia z metalu – dlaczego warto w nie inwestować?

  Ogrodzenie jest bez wątpienia wizytówką domu. Jednak podczas wyboru warto pamiętać, aby spełniało nie tylko funkcje dekoracyjne, ale również praktyczne. Oferty producentów dają szerokie pole manewru, więc bez problemu każdy znajdzie idealny wariant. Dużą popularnością cieszą się metalowe ogrodzenia, które nie dość, że świetnie się prezentują, to także są niezwykle solidne i trwałe. Dlaczego jeszcze warto stawiać na takie rozwiązanie?


  Co warto wiedzieć o ogrodzeniu posesji?

  Ogrodzenie domu pełni wiele istotnych funkcji, więc warto się nad nim dokładnie zastanowić. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jak ma ono wyglądać i z jakich materiałów być wykonane. Jest to przecież inwestycja na długie lata, dlatego decyzja musi być w pełni przemyślana.

  Wiele osób traktuje ogrodzenie tylko jako element odgradzający działkę od sąsiadów i drogi, a to błąd. Ogrodzenie musi także w pełni ochraniać dom przed potencjalnymi złodziejami i wtargnięciem na plac dzi

  Więcej
 6. Czym najlepiej ciąć blachodachówkę i blachę trapezową?

  Blachodachówka i blacha trapezowa są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. Jakimi cechami odznacza się blachodachówka, a jakimi blacha trapezowa? Co wykorzystać do ich cięcia?


  Czym jest blachodachówka i blacha trapezowa?

  Blachodachówka i blacha trapezowa są pokryciami dachowymi wytwarzanymi z cienkiej blachy, która może być stalowa lub aluminiowa. Za wygląd i wytrzymałość blaszanych pokryć odpowiedzialne są ich powłoki ochronne. Blachodachówka i blacha trapezowa zazwyczaj powlekane są poliestrem lub plastizolem, dzięki którym są odporne na skrajne temperatury oraz złe warunki atmosferyczne. Oba pokrycia wykazują identyczne właściwości, więc wybierając między blachodachówką a blachą trapezową, należy wziąć pod uwagę m.in. parametry budynku czy walory estetyczne. 

  Blachodachówka czy blacha trapezowa – co wybrać?

  Przewagą blachy trapezowej nad blachodachówką jest przede wszystkim krótszy czas montażu. Blachę trapezową

  Więcej
 7. Czy blachę trapezową można malować?

  Blacha trapezowa – co to takiego?

  Blacha trapezowa to wykonany z blachy typ pokrycia, który odznacza się najniższą ceną na rynku. Ten rodzaj blachy swoją nazwę zawdzięcza równoległym przetłoczeniom o przekroju w kształcie trapezu. Blachy trapezowe znajdują swoje zastosowanie na dużych i prostych powierzchniach, co związane jest z estetyką oraz zużyciem materiału. W przypadku dachów wielospadowych lepiej zrezygnować z blachy trapezowej. Montaż takiego pokrycia na tego typu dachach wiązałby się z koniecznością cięcia arkuszy, co jest zdecydowanie nieopłacalne. 

  Zalety i wady blachy trapezowej

  Blacha trapezowa, w porównaniu z innymi materiałami blaszanymi, cechuje się znacznie większą trwałością. Blacha trapezowa ocynkowana może służyć przez 25 lat, natomiast wielowarstwowa powleczona poliuretanem nawet 50. Jeśli zależy nam na niskim k

  Więcej
 8. Najważniejsze zalety sztachet metalowych

  Sztachety metalowe są doskonałą alternatywą dla drewna i cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Cechują się niezwykłą trwałością oraz wytrzymałością, a do tego są bardzo estetyczne. Jak każdy wie, budowa domu wiąże się z koniecznością ogrodzenia działki. Możliwości jest naprawdę wiele i wybór konkretnego wariantu zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego gustu. Obecnie najchętniej wybieranym rozwiązaniem są właśnie sztachety metalowe, które świetnie komponują się z niemal każdym otoczeniem.


  Sztachety metalowe – co warto wiedzieć?

  Ogrodzenie to nie tylko zaznaczenie i wydzielenie własnej działki, ale także wizytówka każdego domu. Producenci oferują wiele ciekawych możliwości, tak aby każdy bez problemu mógł wybrać najlepszą opcję dla siebie. Dzięki właściwemu doborowi materiału ogrodzenie może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym, podkreślającym charakter domu i ogrodu. Nie można jednak również zapomnieć, że wszystkie produkty powinny być wysoki

  Więcej
 9. Żaluzje elewacyjne – jakie wybrać?

  Celem zapewnienia ochrony przed promieniami słonecznymi coraz więcej Polaków decyduje się na montaż żaluzji elewacyjnych. Czym dokładnie są żaluzje elewacyjne? Czym kierować się podczas ich wyboru?


  Żaluzje elewacyjne – co to takiego?

  Żaluzje elewacyjne, jak sama nazwa sugeruje, montowane są na zewnątrz budynku, a dokładnie na jego fasadzie. Głównym zadaniem tego typu żaluzji jest ochrona przed nadmiarem światła słonecznego. Dodatkowo pełnią one funkcję zabezpieczającą przed włamaniem, a w przypadku budynków o wielu przeszkleniach wspomagają działanie klimatyzacji. Zdaniem wielu osób żaluzje elewacyjne są obecnie najlepszą metodą chroniącą przed promieniami słonecznymi.

  Żaluzje zewnętrzne produkowane są najczęściej z takich materiałów jak drewno i aluminium. Tego rodzaju żaluzje świetnie sprawdzą się w różnorodnych warunkach atmosferycznych, szczególnie tam, gdzie występuje bardzo duży poziom nasłonecznienia.

  Więcej
 10. Kiedy najlepiej sprawdzi się gont bitumiczny?

  Gont bitumiczny to obok pokryć ceramicznych i blachodachówki jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do krycia dachów. Wybierany jest najczęściej ze względu na cenę, jak i walory estetyczne. Dodatkowo charakteryzuje się wyjątkową lekkością i łatwością montażu. Dużą zaletą tego materiału jest także funkcjonalność, co daje możliwość zastosowania w pokryciu dachów o różnego rodzaju spadku, zarówno niskim, jak i wysokim. Czym jeszcze wyróżnia się gont bitumiczny?


  Pokrycie dachu – co warto wybrać?

  Oferty producentów, jeśli chodzi o materiały wykorzystywane do krycia dachów, są obecnie niezwykle rozbudowane. Przedstawiają oni wiele ciekawych rozwiązań, po które warto sięgnąć, wykańczając dach. Jedno jest pewne – nieważne, co wybierzemy, zawsze musimy patrzeć na jakość produktów i ich pochodzenie. Tylko sprawdzone materiały od certyfikowanych producentów są w stanie zagwarantować niezawodność i solidność na długie lata. Kupując tanie i niewiadomego p

  Więcej
Posts loader