1. Jak przygotować dach z blachy na zimę?

  Niskie temperatury mogą negatywnie wpływać na pokrycie dachowe, bez względu na to, na jakie się zdecydowaliśmy. Obfite opady śniegu również mogą stanowić problem, szczególnie jeśli nie zadbaliśmy wcześniej o odpowiednie przygotowanie dachu. Nawet wysokiej jakości materiały jak blachodachówka czy blacha trapezowa nie poradzą sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, gdy nie zachowamy koniecznych środków ostrożności. Dlatego każdy dach z blachy przed nadejściem zimy potrzebuje szczegółowego przeglądu, tak by upewnić się, że dobrze spełni swoją funkcję nawet w czasie mrozów.

  Więcej
 2. Podbitka dachowa, która najlepsza?

  Podczas budowania dachu zachowujemy wszelkie środki ostrożności i robimy wszystko, by cała konstrukcja była solidna i wytrzymała. W związku z tym starannie przygotowujemy więźbę dachową, kupujemy materiał na pokrycie w najlepszej jakości i pilnujemy, by montaż przebiegł sprawnie. Nie zapominajmy jednak, że każdy dach powinien być odpowiednio wykończony i zabezpieczony, tak by jak najdłużej przetrwał w nienaruszonym stanie. Instalacja odpowiednich rynien czy haków to nie jedyny element – warto również pomyśleć o podbitce dachowej.

  Więcej
 3. Dach z blachy – co wybrać i na co zwrócić uwagę?

  Pokrycia blaszane cieszą się coraz większą popularnością. Stopniowo odchodzimy od klasycznych dachówek ceramicznych, decydując się na lżejsze i niejednokrotnie tańsze możliwości. Blacha dachowa może być stosowana zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach przemysłowych czy garażach. Zanim jednak wybierzemy takie rozwiązanie, warto zastanowić się nad rodzajami pokryć z blachy i poznać ich właściwości. O czym musimy pamiętać, kiedy chcemy mieć dach z blachy?

  Więcej