Folie dachowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

  1. taśma do membran dachowych do foli naprawcza
  2. membrana czterowarstwowa strotex v 135 g foliarex folia dachowa
  3. membrana dachowa foliarex Strotex-q supreme 170 g folia dachowa
  4. membrana dachowa foliarex trotex nextreme 200g
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

Konstrukcja dachu jest skomplikowana, ponieważ składa się z kilku warstw, a każda z nich jest niezwykle ważna, aby pokrycie prawidłowo funkcjonowało. Dobrze zamontowany dach chroni nasze domy przed utratą ciepła w zimę, jak również przed nagrzewaniem się budynku podczas lata. Oczywiście i tak jego najważniejszą funkcją jest fakt, że zabezpiecza budynek przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych panujących na dworze. Jednym z najistotniejszych elementów w obronie naszego domu jest folia i membrana dachowa.

Czym jest membrana dachowa?

Membrana dachowa to materiał składający się zazwyczaj z trzech lub czterech warstw. Mimo że na co dzień jej nie widzimy, to jest ona cichym bohaterem chroniącym nasz dom. Każda z warstw na swoje zadanie, z czego pierwsza to warstwa funkcyjna, która przepuszcza cząsteczki pary wodnej, aby w naszym domu panował odpowiedni przepływ powietrza. Kolejne warstwy są warstwami chroniącymi warstwę funkcyjną przed uszkodzeniami. 

Funkcje membrany dachowej

Podstawową funkcją membrany jest ochrona dachu przed wiatrem, deszczem czy śniegiem oraz poprawienie izolacji termicznej dachu. Kolejną ważną funkcją membrany jest zabezpieczenie dachu przed wdzieraniem się wilgoci z zewnątrz, a także odprowadzenie pary wodnej z naszego domu. Jest to bardzo istotne, ponieważ bez takiej bariery ochronnej nasze pokrycie straciłoby na jakości pod względem termoizolacji. 

 

Informacje o naszych produktach

W naszym sklepie znajdą państwo membrany dachowe o szerokości rolki 1500 mm. Ich długość to aż 50 metrów. Wszystkie produkty znajdujące się na naszej stronie złożone są z czterech warstw, co zapewnia o ich wysokiej jakości. Każda z warstw posiada również stabilizatory UV i IR, przez co proces starzenia membrany znacznie się wydłuża.

 

Nie można również zapomnieć o kolejnej z zalet, czyli całkowitej wodoszczelności produktów. Jeżeli chodzi o gramaturę naszych produktów, to zaczyna się ona od 135 g aż do 200 g. Wysoka gramatura jest ważna, żeby podczas montażu membrana nie uszkodziła się. Należy pamiętać, że uszkodzona membrana nigdy nie będzie spełniała swojej funkcji, a jej żywotność znacząco się skróci.