Systemy wentylacji

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 137

 1. Kratka wentylacyjna do komina ceglasty
 2. Kratka wentylacyjna kominowa siatka krono plast
 3. Kratka wentylacyjna kominowa czarna
 4. Kratka wentylacyjna brązowa
 5. kratka wentylacyjna okapu
 6. siatka okapu brązowa
 7. kominek wentylacyjny izolowany RUUKKI Monterrey TS39
 8. kominek wentylacyjny izolowany Diament
 9. kominek wentylacyjny izolowany Perła WŁASTAL
 10. kominek wentylacyjny izolowany Major WAT
 11. kominek wentylacyjny izolowany Vika
 12. kominek wentylacyjny izolowany Emi
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 137

Biorąc się za budowę dachu, należy pamiętać o wszystkich elementach, z jakich jest złożony. Powinien on być szczelny, żeby nie przepuszczał wody do środka budynku, ale musi być również odpowiednio wentylowany, aby odprowadzała się z niego para wodna. Nie warto zatem pomijać systemów wentylacyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie sobie zagwarantować właściwą i stałą cyrkulację powietrza.

Dlaczego ważne jest, aby zachować odpowiednią wentylację domu?

Odpowiednia wentylacja pokrycia dachowego pomaga nam zachować czystość wewnątrz domu. Jak wiadomo, zbyt duża wilgoć wpływa niekorzystnie na każdy element budynku, zaczynając od ścian, a kończąc aż na dachu. Dlatego tak ważne jest, aby zachować odpowiednią cyrkulację powietrza w naszych domach. Gdy na połaci dachowej pojawią się zacieki oraz skropliny, może być to znak, że trzeba wziąć się za sprawdzenie szczelności pokrycia dachowego.

Jak skutecznie bronić się przed wilgocią?

Pierwszą linią obrony przed wilgocią jest dach, który pełni najistotniejszą pod tym względem funkcję. Trzeba więc pamiętać, że jego szczelność nie może zostać zachwiana. Jego wykończenie jest również bardzo ważne – elementy wykończeniowe obróbki dekarskiej, takie jak wiatrownica, pasy podrynnowe i nadrynnowe oraz gąsiory, domykają szczelność wrażliwych miejsc w dachu.

 

Dzięki szczelności konstrukcji czynniki zewnętrzne nie powinny zagrażać budynkowi. Trzeba jednak pamiętać, żeby zainwestować w systemy wentylacyjne, takie jak kominki wentylacyjne lub wywietrzniki połaciowe, które pozwolą odprowadzić skraplającą się wodę z naszego domu poza powierzchnię.

Informacje o naszych produktach

Każdy produkt z kategorii systemy wentylacji wykonany jest z polipropylenu barwionego w masie. Największą zaletą tego materiału jest jego odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz jego trwałość w kwestii koloru. Kolorystyka produktów jest również łatwa do dopasowania, ponieważ występuje w wariantach RAL, a jeżeli wybrany odcień nie znalazł się na liście dostępnych w naszym sklepie, to zachęcamy do kontaktu w celu dopasowania najlepszego modelu.