Gonty bitumiczne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 5

  1. gont bitumiczny zielony
  2. gont bitumiczny czerwony papa
  3. gont bitumiczny brązowy
  4. gont bitumiczny szary
  5. gont bitumiczny czarny papa
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 5

Pokrycie dachowe jest niewątpliwie jedną z najważniejszych rzeczy podczas budowania domu. Na rynku występuje wiele materiałów, które mogą posłużyć nam jako pokrycie połaci dachowej. Najpopularniejszymi materiałami są dachówki, blacho dachówki oraz blachy trapezowe, lecz należy pamiętać, że to nie jedyne opcje, spośród których możemy wybrać pokrycie. Gonty bitumiczne są o wiele mniej popularne, niż ich odpowiedniki, ale sprawują się tak samo dobrze, lub lepiej od nich.

Czym są gonty bitumiczne?

Gont nazywany jest inaczej dachówką bitumiczną, swoją budową przypomina papę termozgrzewalną. Wykonuje się go z mieszanki bitumicznej oraz posypki mineralnej. Taka struktura zapewnia długoletnią trwałość materiału, oraz odporność na wszelakie uszkodzenia mechaniczne produktu. Rdzeń gontu dodatkowo zatopiony jest również w masie bitumicznej, która odpowiada za szczelność gontu. Gonty zabezpieczone są przez folie, zabezpieczającą klej na spodzie gontu, przed sklejeniem się do innych elementów w paczce.

Dlaczego warto wybrać gonty?

Największą zaletą gontów jest atrakcyjna cena zakupu. Za 21 złotych możemy już zakupić metr kwadratowy materiału, co w porównaniu z innymi materiałami, daje gontom przewagę. Dodatkowo gonty są lekkie oraz bardzo elastyczne, przez co ich montaż jest niesamowicie prosty i szybki. Możemy zamontować je tak naprawdę bez pomocy fachowca, redukując kolejne koszty. Ponadto gonty charakteryzują się niebywałym wyglądem. Są one po prostu ładne, a przez ich mniejszą popularność mogą zaskoczyć naszych gości efektem wizualnym. Najbliższą konkurencją gontów bitumicznych jest papa bitumiczna, jednak argumentem, który przemawia za gontami, jest przepuszczalność powietrza, której brakuje papie. 

Czy gont bitumiczny będzie pasował do mojego dachu?

Jeżeli państwa dach posiada kąt nachylenia połaci dachowej większy niż 11°, to gont bitumiczny na pewno znajdzie swoje zastosowanie na państwa dachu. Jeżeli chodzi o kwestie montażu, to gonty posiadają dużą zaletę w postaci łatwego dostosowania do każdego, nawet najbardziej skomplikowanego dachu.