Uszczelki profilowane

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 185

 1. uszczelka Blachotrapez Enigma
 2. uszczelka Blachotrapez Enigma
 3. uszczelka Blachotrapez Enigma
 4. uszczelka Blachotrapez Enigma
 5. uszczelka Blachotrapez Enigma
 6. Uszczelka TUP-45 1000 Balexmetal
 7. Uszczelka profilowana T40 Metal Sheet
 8. Uszczelka profilowana T35 Bialmet
 9. Uszczelka profilowana Ruukki T45
 10. Uszczelka profilowana Budmat T45
 11. Uszczelka profilowana T18 Regamet
 12. Uszczelka profilowana T35 1035mm Budmat
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 185

Podczas prac związanych z montażem nowego dachu (bądź też jego renowacją) niezbędne są pewne elementy, które mają usprawnić jego szczelność. Akcesoria dostępne na naszej stronie zapewnią, że zamontowana na dachu blachodachówka lub blacha trapezowa pozostanie w dobrej kondycji przez wiele lat. Profilowane uszczelki dostępne są w różnych wariantach, dlatego pasują do blach produkowanych przez wielu znanych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Czy uszczelki dachowe profilowane są niezbędne? 

Odpowiednio zamontowany dach może służyć doskonale przez wiele lat. Ważne jednak, aby przy jego montażu stosować się do wyznaczonych zasad i układać wszystkie elementy z jak największą precyzją. Pokrycie dachowe narażone jest na czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, deszcze, śnieg, niska bądź wysoka temperatura oraz promieniowanie UV. Wszystko to może sprawić, że zastosowane materiały słabej jakości nie wytrzymają i ulegną uszkodzeniu. Lepiej tego uniknąć.

 

Niekiedy jednak, jeżeli wybieramy materiały wyższej klasy, ale nie zabezpieczymy ich w odpowiedni sposób – także mogą pojawić się nieoczekiwane problemy. Właśnie dlatego stosuje się uszczelki dachowe, które chronią przed takimi sytuacjami. Dzięki uszczelkom pod pokrycie dachowe nie przedostają się liście, śnieg, deszcz czy niespodziewani lokatorzy. 

Czym są uszczelki dachowe profilowane?

Uszczelki dachowe profilowane tworzone są na wymiar dostosowany do indywidualnych modeli oraz do rodzaju blachodachówki lub blachy trapezowej wytwarzanej przez danego producenta. Dostępne uszczelki pasują pod blachę w dolnej części okapu. Uszczelki profilowane dedykowane są różnym pokryciom dachów. W ofercie naszego sklepu można znaleźć m.in. modele kompatybilne z blachą trapezową czy blachodachówką. Wybór jest bardzo rozbudowany, na dodatek oprócz klasycznych uszczelek profilowanych dostępne są także taśmy kalenicowe, taśmy kominowe, uszczelka klinowa oraz taśma rozprężana. 

Blacha trapezowa czy blachodachówka?

Jeżeli nie wiemy, co zostało zamontowane na dachu – warto poznać podstawowe różnice między wymienionymi materiałami. Blachodachówka prezentuje się znacznie lepiej, a co najważniejsze – jest znacznie grubsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Blacha trapezowa jest natomiast tańszym zamiennikiem, który jednocześnie jest prostszy w montażu oraz występuje najczęściej na dachach o niewielkim spadku.

Uszczelki profilowane do blachodachówki 

Dostępne na naszej stronie uszczelki profilowane do blachodachówki (oraz blachy trapezowej) zostały wykonane z pianki polietylenowej. Główną zaletą wykorzystania tej pianki jest wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz ochrona przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV. Ponadto uszczelki znajdujące się w ofercie naszego sklepu są elastyczne i wykazują wysoką izolacyjność, która jest bardzo ważna w przypadku każdego dachu.

Uszczelka do blachy trapezowej – cena

Na naszej stronie oferujemy różne rodzaje uszczelek profilowanych. Do wyboru są zarówno modele pasujące do blachodachówki, jak i blachy trapezowej. Wszystkie sprzedawane uszczelki są najwyższej jakości. Cena między poszczególnymi modelami różni się nieznacznie. Oferujemy najwyższą jakość.